| E-pood | Ostukorv | Kuidas tellida | Sepikoda | Kontakt | Sepised | Kalastus
pood kinni kuni 20 aug, puhkus

NOHK aasta parim võistlus

årets beste - aasta parim karika klipp http://youtu.be/Nq5w-stI-GY võistluse reeglid:

Aasta parim võistlus. Rändkarikas.

Võistlus käib suurima paltuse peale, mis on püütud Norrast harrastuslike püügivahenditega, mida reguleerib ka norra seadus ja kokkuvõtlikult maakeeli tähendab ritva. Selles osas vahet pole, et kas kala on püütud jigiga, sikuga, ükskõik millise lubatud rakendusega.

Aasta võistlus on kalendriaasta, st  2013 aasta võitlusele saab esitada 2013 aastal püütud kalu.Võistlusel võivad osaleda kõik eestis elavad eesti kodanikud. Võistlusele saab esitada mõõdus kalu ehk alates 80cm ja alates 6kg.

Võistlusel osalemiseks tuleb esitada piisavalt arusaadav pildi või videomaterjal, mille järgi saab hinnata kala suurust ja vähemalt üks parameetritest – kas kala kaal või kala pikkus(kala üldpikkus, ninast saba lõpuni). Pildid peavad olema originaalpildid, videod netti laetud ja esitada tuleb link. Esitada võib mõlemad parameetrid, aga see pole kohustus.

(Selgitus. Selline tingumus on loodud selle pärast, et võistlusel saaksid osaleda ka need, kes ei taha kala paati võtta või ei saa suuruse pärast ja ei soovi kala tappa. Kui kala on pardas, toimub mõõtmine ja kala vabastatakse.)

Koos pildi või videomaterjaliga tuleb esitada oma nimi, kontaktandmed, kala parameetrid, püügi aeg ja püügi koht. Võib esitada igasugust muud infi, nagu püügivahend, kogu püügi kirjeldus jutuna jms, mida on kõigil huvitav lugeda. Kalade arvu esitamine võistlusele ühe püüdja poolt ei ole piiratud.

Võistlusele materjalide esitamise viimane tähtaeg on 15 jaanuar, st näiteks 2013 aasta võistluse viimane tärmin on 15.01.2014.

Võitja selgitatakse välja NOHK kokkutulekul hääletamise käigus, igal registreerunud osalejal on üks hääl. Nohk võib kasutada kahe täiesti võrdse kala puhul loosimise varianti. Kõik vaidlusküsimused otsustab nohk hääletamisega.

Iga võitja puhul tehakse uus sepanaelalaadne alus, mille peale raiutakse või graveeritakse püügiaasta, nimi, kala kaal või/ja pikkus ja liidetakse karika külge.

Kui võitja ei osale ise NOHK kokkutulekul, siis lepitakse kokku, millisel moel ta karika kätte saab. Kui võitja ei osale võiduaastale järgneval kokkutulekul, siis peab ta karika saatma nohkile või mulle.

NOHK kokkutulekul võidakse teha tingimustes muudatusi järgnevateks aastateks.

Materjalid palun saata

alvar@sepikoda.ee

Materjalid hakkavad asuma siin

http://sepikoda.ee/sisu/NSwzMzMsMTYzOSwx/aasta-parim-voistlus/

keegi ei keela suurema tähelepanu äratamiseks oma pildi või videomaterjali reklaamimisest ükskõik millises kalameeste netipesas.

 

Kogu ürituse mõte on eelkõige innustus jagada teistega oma norra kalapüügi muljeid, teha paremaid pilte ja videoklippe, näidata enda kalu ja reisi teistele ja näha sõprade omi, rääkida oma lugu, kuulata teiste lugusi, jagada, saada ja vahetada kogemusi. Karikas on vaid väike lisaboonus ja tunnustus. Võidavad ka kaotajad.

 bummel 22kg andres andres noppel noppel
© Alvar Heiste sepikoda 2008